V ČAP nás je 1258!
Log in
  • Úvod
  • Drogová problematika v terapii

Drogová problematika v terapii

  • 21/11/2022
  • 19:00 - 20:30

Registration

  • Pro všechny kandidátní a řádné členy ČAP. Je potřeba být přihlášen/a do svého profilu.

Registration is closed

Drogová problematika v terapii

Setkáváte se ve svých psychoterapeutických praxích s problematikou zneužívání návykových látek? Jak reagovat, kdy zbystřit, jaké látky jsou momentálně "v kurzu" a kdy je potřeba klienty odeslat na specializované pracoviště? O tom všem bude mluvit psychoterapeutka a adiktoložka PhDr. Simona Sedláčková MSc., ředitelka AfterIn - Centra pro rodinu a adiktologické ambulance.

Vzpomínám na Jitku Vodňanskou, která kladla na kurzech důraz na to, že si k obědu nesmíme dát pivo. Tedy jistě to nějaký význam má. Jistě má i význam práce s halucinogeny a depresí. Je to zavedení do jiných dimenzí, jinými slovy práce v jiném délkovém vlnění, vnímání. V případě, že chceme pracovat touto cestou, měli bychom mít jistotu, že se bude klient pohybovat stále v jedné hladině vnímání. Cílem terapie je však umožnit klientovi dosažení jeho cílů, cílem terapeuta je pracovat tak jak je vyškolen, čemu věří a dosažení cílů klienta. Někdy se může stát, že cíle, ani přesvědčení nejsou společné. V souvislosti s užíváním návykových látek může mít každý z nás v sobě spousta přesvědčení. Pojďme se tedy podívat na příběhy klientů uživatelů.

Partnerské organizace:

   

     


Kontakt:

Česká asociace pro psychoterapii, z.s.

Náměstí I.P. Pavlova 1785/3,

Praha 2, 120 00

IČ: 70860122        

Bankovní spojení: 22332233 / 2010 

Telefon: +420 774 050 413

Email: info@czap.cz

O asociaci:

Česká asociace pro psychoterapii je společnost zodpovědných psychoterapeutek a psychoterapeutů, kteří splňují kvalifikační a etické podmínky členství i podmínky kontinuálního vzdělávání a supervize.

Ochranná známka:

Naše člen*k*y rozpoznáte podle odznaku (ochranné známky), kterým se mohou označovat:


Důležité odkazy:

HLEDÁTE TERAPII?

© Česká asociace pro psychoterapii

Powered by Wild Apricot Membership Software