Jsme největší psychoterapeutickou asociací v ČR

s více než 1500 členy.

Log in

ADHD v dospělosti

  • 15/11/2022
  • 18:00 - 19:30
  • Zoom
  • 0

Registration

ADHD v dospělosti

Anotace:

Cílem semináře je posluchačům představit aktuální otázky týkající se problematiky ADHD u dospělých v klinicko-psychologické praxi. Věnovat se budeme úskalím diagnostiky v ambulantních podmínkách, nejčastějším mýtům šířených u laické i odborné veřejnosti, up-to-date diagnostickým postupům, či dostupným možnostem psychoterapeutických i dalšch nefarmakologických intervencí. Na závěr semináře bude dostatek prostoru pro sdílení zkušeností, dotazy a diskuzi.


O přednášejících:


Tereza Štěpánková je klinická psycholožka, aktuálně pracuje pro E-clinic. z.ú, kde se věnuje diagnostice a specializované psychologické péči o dospělé s ADHD: edukační a podpůrné skupiny, individuální konzultace, neurofeedback, kognitivní trénink. Komplexní program pro dospělé s ADHD v dospělosti vznikl jako " vedlejší produkt"  výzkumu komorbidní ADHD u pacientů s poruchami příjmu potravy. Těm se věnovala na denním stacionáři Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN Praha. Nyní, v rámci Institutu neuropsychiatrické péče, spolupracuje při léčbě pacientů s digitálními  závislostmi.


Michal Šmotek je klinický psycholog, aktuálně pracuje v Institutu neuropsychiatrické péče (INEP) v Praze, věnuje se práci s psychiatrickými a neurologickými pacienty. Kromě neuropsychologické diagnostiky se v minulosti také věnoval i výzkumu spánku a cirkadánních rytmů v Národním ústavu duševního zdraví (NÚDZ).

Partnerské organizace:

  

      

     

Identifikační údaje:

Česká asociace pro psychoterapii, z.s.

Náměstí I.P. Pavlova 1785/3

Praha 2, 120 00

IČ: 70860122        

Kontaktní údaje:

Telefon: +420 774 050 413

Email: info@czap.cz

Bankovní spojení:

Číslo účtu : 22332233 / 2010 


© Česká asociace pro psychoterapii

Powered by Wild Apricot Membership Software