Jsme největší psychoterapeutickou asociací v ČR

s více než 1500 členy.

Log in

psychoterapie je pro každého!Nejste si jisti, jestli je psychoterapie pro Vás? Je přirozené, jestli cítíte pochyby. Jisté je, že z psychoterapie může něco pozitivního těžit úplně každý. Se správným přístupem a profesionální službou znovu objevíte svůj životní potenciál a chuť se opět radovat. 

HLEDÁTE PSYCHOTERAPII? 

ČAP sdružuje profesionály, kteří vám poskytnou odbornou psychoterapeutickou pomoc. Svého psychoterapeuta nebo psychoterapeutku si můžete najít v adresáři našich členů. V členských profilech se dozvíte o jejich přístupu k terapii, webových stránkách a dalších podrobnostech.


ADRESÁŘ 

CHCETE SE STÁT ČLENEM ČAP?

Prosazujeme psychoterapii jako samostatnou profesi. Usilujeme o to, aby měla ukotvení i v českém legislativním systému jako vázaná živnost. Společně s Evropskou asociací pro psychoterapii považujeme za odpovídající průpravu psychoterapeuta VŠ humanitního směru, psychoterapeutický výcvik a celoživotní vzdělávání.

Podmínky členství

KDO JE PSYCHOTERAPEUT?

Psychoterapeut je odborník, který má ukončené patřičné vysokoškolské vzdělání (za ukončené vysokoškolské vzdělání se považuje magisterský stupeň) a akreditovaný psychoterapeutický výcvik v délce trvání 500+ hodin. Pokud nemá psychoterapeut své vzdělání ukončeno, měl by to ve svém profilu uvádět. Dalším vodítkem dobrého profesionála je, že je členem profesní organizace, která jeho výkon psychoterapie zaštiťuje. Prostřednictvím této odborné společnosti má klient možnost podat podnět na přezkoumání výkonu psychoterapie na soulad s Etickým kodexem při podezření na pochybení psychoterapeuta

Je dobré si uvědomit, že i sebelepší profesionál vám nemusí lidsky vyhovovat. Dejte tedy také na svůj dojem či pocit. Důležité je, abyste si vzájemně rozuměli a psychoterapeut nebo psychoterapeutka se mohli stát vaším dobrým průvodcem na cestě k sebepoznání a úlevě od potíží. 
Pamatujte na to, že psychoterapie je proces, který vyžaduje čas a důvěru.

JAKÝ PŘÍSTUP JE PRO MĚ NEJLEPŠÍ?

Kognitivně behaviorální přístup, hlubinný přístup nebo spíše daseins analýza? Nejste si jisti, který přístup Vám bude nejvíce sedět? Ať už je vaším důvodem pro hledání podpory duševní nemoc, nešťastná traumatická událost nebo pocit ztracenosti v životě, psychoterapie může pomoci. Přečtěte si více o základních charakteristikách jednotlivých psychoterapeutických škol.

PSYCHOTERAPEUTICKÉ PŘÍSTUPYPŘEČTĚTE SI BLOG

O terapii a všem, co je s ní spojené také píšeme blog! Přispívají do něj psychoterapeuti, psychologové i doktoři psychiatrie. Díky našim článkům můžete nahlédnout pod pokličku toho, jak psychoterapeuti přemýšlí a co vám může psychoterapie přinést do života. Přečtěte si víc...

     BLOG O PSYCHOTERAPII
ZAJÍMÁ VÁS VÍC?

Jaký je vlastně rozdíl mezi psychoterapeutem, psychiatrem a psychologem? Jak si můžu představit psychoterapeutický proces? Co můžu dělat, když mi nebude spolupráce s psychoterapeutem vyhovovat? Pokusili jsme se odpovědět na ty nejpalčivější otázky.

ČASTÉ OTÁZKY O PSYCHOTERAPII

Partnerské organizace:

  

      

     

Identifikační údaje:

Česká asociace pro psychoterapii, z.s.

Náměstí I.P. Pavlova 1785/3

Praha 2, 120 00

IČ: 70860122        

Kontaktní údaje:

Telefon: +420 774 050 413

Email: info@czap.cz

Bankovní spojení:

Číslo účtu : 22332233 / 2010 


© Česká asociace pro psychoterapii

Powered by Wild Apricot Membership Software