774 050 413

Zprávy z ČAP

Vážení a milí kolegové,

Pobývání v psychoterapeutické polis a politice nás vystavuje otázkám, které jsme si jako terapeuti klást nemuseli. Pohybujeme se v čase a prostoru, kde se vytváří membrána psychoterapie, která bude ohraničovat, co bude patřit dovnitř a co má zůstat venku.

Vážení kolegové, milí přátelé,

úspěšná 7. konference ČAP – Příběh české psychoterapie 1989 – 2019 je za námi. Moc Vám všem děkujeme za účast, podporu i za Vaše reflexe. Pokud ve vás ještě dozrálo něco, co byste rádi sdělili, prosím učiňte tak na stránkách této konference https://czap.cz/k19/ .

Přichází čas připravovat konference další.

Rádi bychom Vás seznámili s našimi úvahami o podobě těchto konferencí a zapojili Vás do jejich přípravy.

Prof. JUDr. Ivo Telec, CSc. vydal dne 19. prosince 2018 online článek s názvem "Veřejný nepořádek v psychoterapii" na stránkách Zdravotnické právo a bioetika. Celý článek je k přečtení zde: https://zdravotnickepravo.info/verejny-neporadek-v-psychoterapii/

Na článek reagoval předseda ČAP PhDr. Jiří Drahota dopisem adresovaným panu Telcovi:

Vážený pane profesore,                                                                            

děkuji Vám jménem České asociace pro psychoterapii za Vaši dosavadní péči o vyjasnění legislativní situace psychoterapie v naší zemi. Nicméně bych Vás rád tímto požádal, abyste další kroky v této oblasti nechal na jednání odborných společností a státní správy. Velmi bych ocenil, kdybyste tuto svoji zálibu již pěstoval v soukromí a do veřejného prostoru s ní nezasahoval.

Upekli jsme pro Vás koláčky (cookies), aby byly naše stránky pro Váš prohlížeč snadno stravitelné.